1. miesto v literárnej súťaži

V tomto roku sme sa so súťažným príspevkom "našej" 17 ročnej slečny zúčastnili jubilejného 10. ročníka  literárno – výtvarnej súťaže Zlaty Dvônčovej, ktorej vyhlasovateľom je KOS Nitra. Zvolila si v kategórií  literárna tvorba prozaické rozprávanie formou denníka pod názvom: „Príbeh jednej lásky.“ Rozprávanie o vzťahu dvoch mladých ľudí, od nesmelého spoznávania, cez prvé dotyky, objatia a bozky... Porota pod vedením prof. PaedDr. Evy Vítezovej PhD. rozhodla, že práve jej príbeh získal vo svojej kategórií žiačok stredných škôl 1. miesto.

Ukážka z víťaznej práce: Deň 211, mesiac m, rok r...

Náš vzťah sa v posledných dňoch podobá na hojdačku. Chvíľu sme hore – prežívame krásne chvíle a chvíľu dole – hádky a rozchody... Aj dnes mi napísal, že to chce zase skončiť. Pýtala som sa ho prečo. Odpísal, že si ma nezaslúži a  mám si nájsť lepšieho chlapca, ako je on. Lepšieho??? Ách, svet lásky je taký zložitý... Preplakala som celú noc. Veď ja chcem iba JEHO... Dva dni sme sa nevideli,  ani sme si nepísali na internete...

Včera...

Dnes sme stále spolu a som veľmi šťastná, že nad všetkými skúškami zvíťazila láska. Snažím sa mu dôverovať. I keď je to niekedy veľmi ťažké. Občas sa samozrejme vyskytnú aj problémy, hádky a konflikty. Ale my sme našli taký náš recept na riešenie problémov, ktoré riešime ako dvaja naozaj dospelí ľudia, bez kriku a hádok.

Dnes...

Dnes je to pol roka čo sme s Leom spolu. A väčšinou bez hádok. Jednoducho sa máme radi a aj keď nám to väčšina ľudí nepraje, ich názory ma vôbec nezaujímajú. My si veríme a to je dôležité.

Zajtra...

Toto je môj najkrajší príbeh za posledné 4 roky ktoré žijem v detskom domove..   


Novinky

Kontakt

Centrum pre deti a rodiny Kolíňany
Hlavná 499
951 78 Kolíňany

Facebook stránka: link