Krásne stíchne svet

Tak ako každý rok, aj tento krát k nám do Detského domova zavítal Mikuláš. Na jeho príchod sme sa pripravovali, učili sme sa básničky a pesničky a okrem toho sme si pripravili veľa dobrej nálady. V podvečer 6. decembra sme všetci netrpezlivo čakali, či príde a čo dobré bude mať vo veľkom koši :)... a dočkali sme sa. Mikuláš prišiel aj so svojimi pomocníkmi anjelmi. Básničky sa mu páčili, aj pesničky si pospevoval spolu s nami. V ten večer vládla u nás skvelá atmosféra a samozrejme aj radosť zo sladkej odmeny od Mikuláša.

No keďže Mikuláša čakali aj iné deti, musel sa s nami rozlúčiť. Odprevadili sme ho pesničkou, úsmevom a želaním, aby sme sa v takejto dobrej nálade stretli aj o rok. :)

Hneď na druhý deň nás čakala ďalšia milá povinnosť. Keďže Mikuláš nestihol obehať všetky deti v jeden deň, rozdával darčeky aj na druhý deň. Zavítal do Nitry na výstavisko Agrokomplex, kde sa stretli a túžobne ho očakávali ďalšie deti. Koncert, na ktorom sme účinkovali aj my, bol venovaný hendikepovaným deťom. Skvelá akcia, super nálada a veľa úsmevov ... a nechýbal ani Mikuláš, nie s jedným ale tromi veľkými košmi darčekov :). Na pódiu sa vystriedali napr. Dievčenská tanečná skupina Liu´Ladies, Rapper DIREKT, Rapper TIKNO, Beatbox showcase , Rapper Majmo Mendez, Rapper AROGANT, Rapper VAGABUND, Tanečná skupina ALL FOR ONE, Rapperi MAJSELF, MUGIS, PLEXO a mnohí ďalší.

Z tohto koncertu sme odchádzali síce unavení, ale v skvelej nálade a plní radosti, že sme aj my nielen dostali, ale aj niečo dali – podporili skvelú vec a urobili niekomu radosť. :)

Mgr. J. Olexová, vychovávateľka

Novinky

Kontakt

Centrum pre deti a rodiny Kolíňany
Hlavná 499
951 78 Kolíňany

Facebook stránka: link