Víkendy v špecializovanej samostatnej skupine

My, mladí „skoro dospelí“ z rodiny R3, sa snažíme tráviť víkendy zmysluplne. K tomu nám pomáhajú i naše vychovávateľky. Rozhodli sme sa podeliť s našimi zážitkami i s Vami. Určite najtvorivejšia bola pre nás sobota 14. apríla strávená v sade Lívia v Kolíňanoch, kde sme sa učili rôznym technikám výroby predmetov z dreva. Bolo pri tom potrebné vynaložiť veľa úsilia a predstavivosti, ale mali sme z výrobkov radosť. Za zmienku stojí i to, že sme sa tu cítili ako doma, pohostili nás cibuľovou polievkou, čistou jabĺčnou bio šťavou a jabĺčkami. Príjemné prostredie a zvieratá boli pre nás fajn spestrením voľného času.

Ďalším našim výletom bola návšteva zrúcaniny hradu Hrušov pri obci Skýcov. I keď sme boli trochu leniví toľko kráčať do kopca a možno sme si aj dosť zafrflali, nakoniec sa nám tam páčilo. Urobili sme si kopec fotografií a spoznali iný kraj ako je okolie Nitry. Ozaj, vedeli ste, že to boli tak ako Topoľčianky obľúbené miesta nášho prvého prezidenta T. G. Masaryka? Hrad vznikol v 13. storočí. Strážil tzv. skýcovskú cestu z Tekovskej stolice do hornej Nitry.

Príjemným spestrením pre nás bola i návšteva kina Max v Nitre. Po našom zážitku so slovenským mysterióznym filmom, ktorý nás vôbec nenadchol, sme stavili na rozprávku „Hurá do Afriky.“ Pre niektorých z nás to bol prvý 3D zážitok. Určite sa nám to páčilo i pre sledovanie v okuliaroch, možnosť jesť pri tom pukance a piť colu :-).

Možnosti mať každý víkend iný, sa veľmi tešíme. Určite chceme oceniť snahu našich vychovávateliek, že nám pripravujú program na voľný čas, že dokážu hodiny stráviť s nami na dedinskom ihrisku a dokonca sa i postaviť do bránky. V telocvični hrajú s nami ping – pong, tenis, karty a chodia s nami na dlhé prechádzky po obci i po tunajšom kopci a viniciach.

Nakoniec im teda chceme poďakovať. Vďaka nim sa v domove cítime lepšie, aj keď sme ďaleko od našich rodín.
Nikolas, Ervín, Marcel a Danko v spolupráci s tetou Miou

Novinky

Kontakt

Centrum pre deti a rodiny Kolíňany
Hlavná 499
951 78 Kolíňany

Facebook stránka: link